SELAMAT BERSEDIA: UPSR, PMR, SPM, STPM, DOA BUAT KALIAN MOGA CEMERLANG!!!

Mulakan dengan basmalah dan doa, bertenang dan fokus kepada tugasan soalan...

BERITA SMK ST MICHAEL, IPOH DAN ISU SEMASA

Sila klik pautan di bawah:
cikguazhar2.blogspot.com

Followers

Search This Blog

Loading...

Thursday, January 19, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Wednesday, January 18, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Monday, January 16, 2017

...


...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Sunday, January 15, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

..

...

...

Saturday, January 14, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Friday, January 13, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Wednesday, January 11, 2017

Tuesday, January 10, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Monday, January 9, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Sunday, January 8, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Saturday, January 7, 2017

Friday, January 6, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Thursday, January 5, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Wednesday, January 4, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Tuesday, January 3, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Monday, January 2, 2017

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Sunday, January 1, 2017

MEMULAKAN TAHUN 2017 (NEW YEAR DEAL)

Tahun 2016 kini hanyalah sejarah untuk dikenang dan diambil pelajaran. Namun, masih terdapat kesinambungan secara berterusan bagi mengisi sisa usia yang masih berbaki. Di samping muhasabah atau introspektif kendiri, kepekaan terhadap isu-isu masyarakat dan antarabangsa tidak seyogia ditolak ke tepi.

Pelbagai cara cerminan diri boleh dilakukan, misalnya analisis SWOT, 5C's dan sebagainya. Ralat atau selisih antara hasrat dengan pencapaian sepanjang tahun 2016 boleh menjadi ukuran keperluan bagi tahin 2018 pula. Setelah itu keputusan sama ada kekal dengan status quo atau melakukan perubahan (ubah suai, ubah, buang) membantu ke arah proses penambahbaikan yang lebih jelas berdasarkan prinsip SMARTIES.

Azam tahun baharu yang ringkas tetapi tuntas ialah penetapan sasaran bahawa bakal berlaku peningkatan dalam pencapaian kehidupan. Di tempat kerja, sumbangan terhadap organisasi lebih berkesan dan produktif. Kepimpinan rumah tangga juga lebih mantap dengan komunikasi mesra dan sumber kewangan yang mencukupi.

...

...

...

...

...